KAZA SİGORTASI

Günlük hayat hastalık ihtimalleri ile çok fazla dolu olsa da asıl tehlike aniden belirecek olan kazalardır. Öyle ki bu kazalar bazen ölüme yol açarken; sakatlanma, iş kayıpları, tedavi giderleri gibi ekstra zahmetler ile karşınıza çıkması olasıdır. Bu sebeple kaza sonucu meydana gelen sağlık olaylarını güvence altına almak için ferdi kaza sigortaları üretilmiştir.
Nedir Ferdi Kaza Sigortası?
Ferdi Kaza sigortası; ani ve harici bir olay neticesinde irade dışında gerçekleşecek bir vefat ya da bedensel arıza olması durumunda doğan zararları temin eden sigorta türüdür.
Sigorta kapsamının genel şartı olan vefat teminatı ve daimi maluliyet teminatına ek olarak gündelik tazminat ve tedavi masrafları teminatının biri ya da ikisi de verilebilir. Sigorta şirketleri arasında farklılık gösteren diğer ek teminatlara da rastlamak mümkün.
Neleri Karşılar?
Sigortalının kaza sonrası ihtiyaçlarını karşılayacak olan ferdi kaza sigortaları; kaza sonrası hayatı sürdürmeye yönelik planlanmıştır. Sigorta kapsamında sunulan teminatlar ölüm teminatı, sakatlık teminatı, günlük iş kaybı teminatı, hastane ve tedavi masrafları teminatı ile sunulmaktadır.
Ferdi kaza poliçelerinde sigortalının vefat etmesi sonucu lehdarlarının hayatını sürdürmesi için ölüm tazminatı sunulurken; yaralanma halinde tüm masraflar ve sakatlık sonucu iş kaybı; gündelik kazanç garantisi sunulmaktadır. Bu sayede sigortalı maddi zorluklar sebebiyle hayatını sürdürememe endişesi ile boğuşmak durumunda kalmaz.
Ferdi kaza poliçelerinin teminat altına aldığı durumlar kazalardır. Gıda zehirlenmeleri gibi sigortalının isteği dışında hastaneye başvurduğu durumlar da sigorta kapsamındadır. Kaza sonucu dişinde ve burnunda hasar oluşan kişiler sigortalarını bu aşamada kullanabilecekler. Fakat mide şikayeti olan bir kişinin hastaneye başvurması ferdi kaza poliçesini kullanabilmesini sağlamayacaktır. Çünkü sigortalının kazaran bir sebeple hastaneye başvurması ya da götürülmesi gerekmektedir.
İşverenler İçin
Tehlikeli sınıfına girsin girmesin işyerlerinde çalışanlar her an risk altındadır. Ani elektrik kaçakları, devrilen ağır yükler, makinelere elini kaptırma, toplu gıda zehirlenmeleri gibi çok sayıda risk iş ortamlarında oldukça başa gelen ihtimaller arasındadır. İşverenler dilerse grup kaza sigortası yaptırarak tüm çalışanlarını sigorta kapsamına alabilir; sorumluluk konusunda içleri rahat olarak ticaretlerine devam edebilirler.
Sigortanız Olursa
Yaşanacak ani bir kaza hayatın maddi manevi zarara girmesidir. Tedavi masrafları, iş göremezlik sebebiyle gelir kaybı, sürekli bakım masrafları bütçeleri alt üst edebilir. Sigorta ile tüm bunları hafife alabilirsiniz.
Aydemirler Sigorta; Ferdi Kaza Sigortasında en uygun fiyatı, çok makul ödeme olanaklarıyla sunuyor. İster hemen online teklif alın, ister 0462 322 10 10 hattından sigorta profesyonellerine danışın.