DASK SİGORTASI

DASK Nedir?

Deprem sigortasının genel adı olarak bilinen DASK; Doğal Afet Sigortaları Kurumu'nun kısaltmasıdır. 1999 Marmara Depr sonrası ortaya çıkan deprem sigortası Van Depremi ile ne kadar gerekli bir karar olduğunu da doğrulatmış oldu.


Deprem Sigortası Ne İşe Yarıyor?

Deprem sigortası; tapulu eve ve iş yerleri ile bunlara ait meskenlerin doğal afetlere karşı güvence altına alınması anlamına gelmektedir. Deprem, deprem sonrası yangın, deprem sonrası tsunami, deprem sonrası yer kayması gibi doğal felaketler sonucu konutta oluşan maddi hasarları sigorta eder.


Deprem Sigortasının Avantajı

Deprem sonrası zorlaşacak hatta çaresizliğe dönüşecek durumları önceden engellemeye çalışan DASK; zorunlu olduğu gibi, insan hayatı için gerekli bir sorumluluk bilincidir. Deprem sigortası ile binalar deprem hasarlarına karşı koruma altına alınırken; sigorta bedeli 150 bin TL ile sınırlandırılmıştır. Evin yeniden inşa maliyetinin daha fazla olacağı teminat bedelleri için konut sigortası yaptırılmalıdır.


DASK'ın Olmadığı Alanlar

Zorunlu deprem sigortası deprem dışında oluşan maddi hasarları, manevi zararları ve taşınırlar üzerinde oluşan zararları karşılamaz.


Online Deprem Sigortası

Aydemirler Sigorta deprem poliçesini online yaptırmak isteyenler için web sitesi aracılığıyla online deprem sigortası sunmaktadır. Online olarak yapılan sigorta poliçeleri sigortalının bulunduğu eve kadar ücretsiz olarak kargo edilmektedir.Dask Sigortası Teklifi Al

 

 

 

Adres
: İSKELE CAD. USTAPARK OTEL KARŞISI MERKEZ TRABZON
Telefon
: +90 462 322 10 10
Faks
: +90 462 322 10 42
GSM
: +90 533 540 99 44