Güncel Haberler
Deprem Sigortası Nereye Yaptırılır
14 Aralık 2016

Zorunlu deprem sigortası ile tapu dairesinde, elektrik su aboneliklerinde karşılaşan kişiler deprem sigortası nereye yatırılır bilmediğinde işini halledemeyip, boş yere bir gününü harcamış oluyor. Aslında deprem sigortası hem en uygun hem de en kolay ödenen sigortalardan birisi.

1999 Marmara Depremi ile birlikte Türkiye’de varlığını oluşturan deprem sigortası Van Depreminin ardından zorunlu hale getirildi. Zorunluluk kapsamı yavaş yavaş eskiye nazaran biraz daha önemseniyor olsa da; hala ülkemizde yeterince duyarlılık geliştirilmiş değil. Elektrik su gibi abonelikler için kamu dairelerinde işlem yaptıran bir çok kişi deprem sigortasının zorunlu olduğunu orada duyuyor ve bir seferlik yaptırıp yenilemeler konusunda yeterince hassas davranmıyor.

Deprem Sigortası herhangi bir sigorta şirketinden anında yaptırılabilen bunun için sadece evin fiziki bilgilerine ihtiyaç duyulan bir sigortadır. Evin metrekaresi, bulunduğu il ilçe gibi başlıca bilgiler deprem sigortası hesaplama için yeterlidir. Sigorta primi sigorta şirketine nakit ya da kredi kartı ile ödenebilmektedir. Bazı sigorta şirketleri taksitle ödeme alternatifi de sunmaktadır. Deprem sigortası telefonda sigortacıya bilgilerin verilmesi ile; online olarak ya da sigorta şirketine gidilerek yapılabilir. Her durumda sigortacı deprem poliçecisini sigortalı kişiye ulaştırır; poliçede yer alan dask numarası abonelik, alım satım gibi işlerde istenen numaradır. Sadece numarayı vermek yeterli olacaktır.

Dask numarasını unutan, bulamayan kişiler TC numarası ile sigorta şirketlerinden bilgi alabilir. Sigortam 61 bu bilgilere anlık, hızlı olarak ulaşmakta; istenildiği taktirde online, telefonda ya da birebir deprem poliçesi oluşturmaktadır.

Etiketler: dask sigortası
Eklenmiş yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad:
E-posta:
Yorumunuz:
 
E-Posta adresimi gizle
 
Kasko ve Trafik Sigortasını Ucuza Getirmek İçin
Kasko ve trafik sigortası yaptırırken düşülen hatalardan birisinin de ikisinin de aynı şirke
Deprem Sigortası Nereye Yaptırılır
Zorunlu deprem sigortası ile tapu dairesinde, elektrik su aboneliklerinde karşılaşan kişiler de
Adres
: İSKELE CAD. USTAPARK OTEL KARŞISI MERKEZ TRABZON
Telefon
: +90 462 322 10 10
Faks
: +90 462 322 10 42
GSM
: +90 533 540 99 44